Niedziele i uroczystości

7.00, 8.00, 9.00, 10.00 (młodzież),

11.00, 12.30 (dzieci),

18.00,19.30 (w lipcu i sierpniu)

6.30, 7.00, 7.30, 18.30

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po ‘naszemu’ Boże Ciało.

To właśnie dzisiaj w ten czwartek na całym świecie około południa przez miasta i wsie rusza Procesja Eucharystyczna. Odświętnie ubrani ludzie, udekorowane nasze domy i ulice. A to dlaczego?

Bo właśnie Chrystus wychodzi z Kaplic i Kościołów by być jeszcze bliżej nas i naszych codziennych spraw, aby błogosławić naszym dobrym poczynaniom. A my idziemy wraz z Nim, niesionym przez kapłana w monstrancji. Idziemy aby dać świadectwo. Idziemy aby udowodnić sobie i światu, że Bóg jest miłością, że jest Drogą, Prawdą i Życiem, że Go kochamy, że Mu ufamy i pragniemy aby zawsze był z nami.

Obyśmy zawsze umieli dawać świadectwo tak jak dzisiaj. On sam Bóg mówi dzisiaj specjalnie do Ciebie: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.” (J 6,51)

ks. Rafał Sarama