dzwon 1 5 dzwon niepodleglosci odlewnia dzwonow braci kruszewskich w wegrowie dzwony koscielne dzwony okazjonalne dzwony pamiatkowe dzwonki indywidualne dzwonki na zamowienie ludwisarze 1024 800

- 16.06.2000 – montaż dzwonów na wieży naszego kościoła.

- 5.08.2000 – uroczyste uruchomienie dzwonów.

Kilka informacji o dzwonach:

Najmniejszy dzwon nosi imię Krzysztof, waży 290 kg, brzmi w tonacji „c"; jest na nim makieta kościoła i napis: „Pierwszy Proboszcz i budowniczy Kościoła. Niech twój dźwięk rozbrzmiewa na Bożą chwałę, od Bałtyku po gór szczyty. Na drugiej stronie dzwonu jest napis: Dzwon poświęcony w Roku Pańskim 1999 dnia 5 czerwca przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku, podczas VII Pielgrzymki do Ojczyzny”.  Było to w dziewiątym roku erygowania Parafii św. Józefa w Gdańsku -Przymorzu. Dzwon u fundowała Parafianka  Maria Schott.

Średni dzwon nosi imię - Jan Paweł II, waży 500 kg, brzmi w tonacji „a". Pod spodem widać postać papieża i napis: „Nie lękajcie się - otwórzcie drzwi Chrystusowi. Na drugiej zaś stronie jest Herb papieski i napis: Totus Tuus, a poniżej: Dzwon poświęcony w Roku Pańskim 1999 dnia 5 czerwca przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku, podczas VII Pielgrzymki do Ojczyzny. Było to w dziewiątym roku erygowania Parafii św. Józefa w Gdańsku-Przymorzu”. Dzwon u fundowali Parafianie.

Dzwon największy - Józef - waży 970 kg, brzmi w tonacji „f". Umieszczony jest na nim wizerunek św. Józefa i napis: „Józefie święty Patronie, ku prośbom naszym się skłoń. Do ciebie wznosimy dłonie, opieką swoją nas chroń. Na drugiej stronie: Dzwon poświęcony w Roku Pańskim dnia 5 czerwca ~rzez Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku, podczas VII Pielgrzymki do Ojczyzny. Było to w dziewiątym roku erygowania Parafii św. Józefa w Gdańsku-Przymorzu”. Dzwon ufundowali Parafianie.

Należy wspomnieć, że o wyborze imion poszczególnych dzwonów zadecydowali wcześniej parafianie w specjalnej ankiecie.