Ogłoszenia

18.04.2021

 

3  NIEDZIELA WIELKANOCNA

3 miedziela wielkanocna

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny, w którym jesteśmy zaproszeni do czytania Słowa Bożego.
 2. W poniedziałek 19 dnia miesiąca poświęconego św. JózefowiMsza św. wieczorna oraz nabożeństwo za przyczyną naszego Patrona. W tym dniu możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 3. W środępo wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa oraz cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 4. W piątek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski i Archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę o godz. 7.15 Msza św. dziękczynna za Ofiarodawców i Dobroczyńców.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Dziękujemy za modlitwę w intencji kapłanów i sióstr, pracujących w naszej parafii oraz za ofiary składane na rzecz utrzymania naszej świątyni, także drogą internetową.  
 8. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących 1640,00. W dniu dzisiejszym zbieramy ofiary na cele inwestycyjne.
 9. Od dzisiejszej niedzieli do 2 maja rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. Za tydzień, w niedzielę 25 kwietnia, będzie możliwość wsparcia akcji ofiarami złożonymi do skarbon w naszym kościele.
 10. Informujemy, że dzieci przystąpią do I – ej Komunii św. w sobotę 8 maja oraz w niedzielę 9 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Dlatego już dzisiaj bardzo prosimy o zaplanowanie udziału we Mszy św. o innej godzinie. Dziękujemy za wyrozumiałość i pozostawienie wolnych miejsc dla gości dzieci.
 11. Przy głównym wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Pan Bóg w tym tygodniu z naszej Wspólnoty parafialnej powołał do siebie: śp. Jan BOREK l. 73, Eugeniusz PAWŁOWSKI l. 83. Wieczny odpoczynek…

11.04.2021

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

niedziela miłosierdzia

 1. Dzisiaj kończy się czas Oktawy Wielkanocnej. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem
 3. W środępo wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa i nasza cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 4. W sobotę zapraszamy na comiesięczny Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 5. Dziękujemy za modlitwę w intencji kapłanów i sióstr, pracujących w naszej parafii oraz za ofiary składane na rzecz utrzymania naszej świątyni, także drogą internetową.  
 6. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.
 7. W przyszłym tygodniu będzie zbiórka do puszek na cele inwestycyjne.
 8. Przy głównym wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Pan Bóg w tym tygodniu z naszej Wspólnoty parafialnej powołał do siebie: śp. Czesław OSOJCA l. 80, Józef WYPYCH l. 94, Krystyna PĘSZYŃSKA l. 92, Henryk BORAWSKI l. 84, Ryszard OCHOCKI l. 69, Genowefa NOWAKOWSKA l. 92. Wieczny odpoczynek…